2019
Том 71
№ 1

Всі номери

Скиба А. Н.

Публікацій: 6
Стаття (російською)

О $\Sigma_t^{σ}$ -замкнутых классах конечных групп

Скиба А. Н., Чжан Чи

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2018. - 70, № 12. - С. 1707-1716

Усi розглянутi в роботi групи є скiнченними. Нехай $\sigma = \{ \sigma_i| i \in I\}$ — деяке розбиття множини всiх простих чисел $\mathbb{P}$. Якщо $n$ — цiле число, символ $\sigma (n)$ позначає множину $\{\sigma_i| \sigma_i \cap \pi (n) \not = \emptyset\}$. Цiлi числа $n$ i $m$ називаються $\sigma$ -взаємно простими, якщо $\sigma (n) \cap \sigma (m) = \emptyset$.
Нехай $t > 1$ — натуральне число i $\mathfrak{F}$ — клас груп. Тодi говорять, що $\mathfrak{F}$ є $\Sigma^{\sigma}_ t$ -замкненим, якщо $\mathfrak{F}$ мiстить кожну групу $G$ з пiдгрупами $A_1, ... ,A_t \in \mathfrak{F}$, iндекси яких $| G : A_1| ,..., | G : A_t|$ є попарно $\sigma$ -взаємно простими.
В данiй роботi дослiджуються $\Sigma_t^{σ}$ -замкненi класи скiнченних груп.

Стаття (російською)

Об одном обобщении модулярных подгрупп

Васильев В. А., Скиба А. Н.

↓ Абстракт   |   Повний текст (.pdf)

Укр. мат. журн. - 2011. - 63, № 10. - С. 1314-1325

Дослiджується вплив узагальнених модулярних пiдгруп на будову кiнцевих груп.

Стаття (російською)

Строение конечных групп с S-квазинормальными третьими максимальными подгруппами

Луценко Ю. В., Скиба А. Н.

↓ Абстракт   |   Повний текст (.pdf)

Укр. мат. журн. - 2009. - 61, № 12. - С. 1630-1639

Вивчаються скінченні групи, в яких 3-максимальні підгрупи є переставними зi вciмa силовськими підгрупами.

Стаття (російською)

$X$-перестановочные максимальные подгруппы силовских подгрупп конечных групп

Го Вэньбинь, Скиба А. Н., Шам К. П.

↓ Абстракт   |   Повний текст (.pdf)

Укр. мат. журн. - 2006. - 58, № 10. - С. 1299–1309

Вивчаються скінченш групи, у яких максимальні підгрупи силовських підгруп є переставними з максимальними пiдгрупами.

Стаття (російською)

Кратно $\mathfrak{L}$-композиционные формации конечных групп

Скиба А. Н., Шеметков Л. А.

↓ Абстракт   |   Повний текст (.pdf)

Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 6. - С. 783-787

Досліджуються $\mathfrak{L}$ -композиційні формації скінченних груп.

Стаття (українською)

Формации алгебр с дополняемыми подформациями

Скиба А. Н., Шеметков Л. А.

↓ Абстракт   |   Повний текст (.pdf)

Укр. мат. журн. - 1991. - 43, № 7-8. - С. 1008–1012

Рассматриваются формации универсальных алгебр с системами дополняемых подформаций. В частности, получено описание мальдевских формаций, у которых все подформаций дополняемы.