2018
Том 70
№ 9

Всі номери

Конарьова С. В.

Публікацій: 1
Стаття (російською)

Неравенства типа Джексона – Стечкина для аппроксимации элементов гильбертова пространства

Бабенко В. Ф., Конарева С. В.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2018. - 70, № 9. - С. 1155-1165

Введено новi характеристики елементiв гiльбертового простору — узагальненi модулi неперервностi $\omega_{ \varphi} (x, L_p, V ([0, \delta]))$ та отримано новi точнi нерiвнoстi типу Джексона – Стєчкiна з цими модулями неперервностi для апроксимацiї елементiв гiльбертового простору. Цi результати мiстять багато вiдомих нерiвнoстей для апроксимацiї перiодичних функцiй тригонометричними полiномами, апроксимацiї неперiодичних функцiй цiлими функцiями експоненцiаль- ного типу, аналогiчнi результати для майже перiодичних функцiй та iншi. Деякi результати є новими вже в цих класичних випадках.