2017
Том 69
№ 9

Всі номери

Том 68, № 7, 2016

Стаття (російською)

Оценка равномерной нормы одномерного потенциала Рисса частной производной функции с ограниченным лапласианом

Бабенко В. Ф., Парфинович Н. В.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 867-878

Отримано новi точнi оцiнки типу Ландау рiвномiрних норм одновимiрних потенцiалiв Рiсса частинних похiдних функцiї багатьох змiнних через норму самої функцiї i норму результату застосування до неї оператора Лапласа.

Стаття (англійською)

Уточнення функцiонала Йєссена

Барбір А., Печарик Й. Е., Хіммельрайх Крилік К.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 879-896

Отримано новi уточнення функцiонала Йєссена, визначенi у термiнах додатних лiнiйних функцiоналiв. Отриманi результати застосовано до зважених узагальнених та степеневих середнiх. Також отримано новi уточнення численних класичних нерiвностей, таких як нерiвнiсть для арифметично-геометричних середнiх, нерiвностi Янга та Гельдера.

Стаття (російською)

Лапласиан по мере на римановом многообразии и задача Дирихле. I

Богданский Ю. В., Потапенко А. Ю.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 897-907

Запропоновано $L^2$ -версiю лапласiана за мiрою на (нескiнченновимiрному) рiмановому многовидi. Розв’язано задачу Дiрiхле для рiвнянь з уведеним лапласiаном в областi рiманового многовиду певного класу.

Стаття (українською)

Оцінки інтеграла від модуля мішаної похідної суми подвійного тригонометричного ряду

Гембарська С. В, Задерей П. В.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 908-921

Для функций двух переменных, заданных тригонометрическими рядами с квазивыпуклыми коэффициентами, получены оценки их вариаций в смысле Харди – Витали.

Стаття (англійською)

Автоморфiзми та похiднi алгебр Лейбнiца

Ладра М., Ріхсибоєв І. М., Турдібаєв Р. М.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 933-944

Деякi загальнi властивостi автоморфiзмiв та похiдних, що вiдомi для алгебр Лi, розширeно на випадок комплексних алгебр Лейбнiца. Встановлено аналоги розкладу Джордана – Шевальє для похiдних та мультиплiкативного розкладу для автоморфiзмiв скiнченновимiрних комплексних алгебр Лейбнiца.

Стаття (українською)

Асимптотична поведінка екстремальних значень випадкових величин. Дискретний випадок

Мацак І. К.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 945-956

Исследуется асимптотика почти наверное экстремальных значений дискретных случайных величин.

Стаття (російською)

Конечные разрешимые группы с нильпотентными широкими подгруппами

Монахов В. С., Сохор И. Л.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 957-962

Пiдгрупа $H$ скiнченної групи $G$ називається широкою, якщо кожний простий дiльник порядку $G$ дiлить порядок $H$. Отримано опис скiнченних розв’язних груп, що не мiстять широких пiдгруп. Доведено, що у скiнченнiй розв’язнiй групi з нiльпотентними широкими пiдгрупами фактор-група по гiперцентру не мiстить широких пiдгруп.

Стаття (українською)

Похилi свiтлоподiбнi занурення з невизначеного майже ермiтового многовиду в свiтлоподiбний многовид

Бхатія С. С., Кумар Р., Сачдєва Р.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 963-971

Введено поняття похилих свiтлоподiбних занурень з невизначеного майже ермiтового многовиду в свiтлоподiбний многовид. Доведено теореми iснування для таких занурень. Вивчено необхiднi та достатнi умови для того, щоб листки розподiлiв були повнiстю геодезичними розшаруваннями в невизначених майже ермiтових многовидах.

Стаття (українською)

Коефіцієнтна обернена задача для двовимірного параболічного рівняння в області з вільною межею

Снітко Г. А.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 972-982

Установлены условия однозначной разрешимости обратной задачи определения младшего коэффициента в двумерном параболическом уравнении в области, размещение части границы которой определяется функцией, являющейся произведением неизвестной функции времени и заданной функции пространственной переменной.

Стаття (українською)

Найкраще $m$-членне тригонометричне наближення періодичних функцій малої мішаної гладкості з класів типу Нікольського – Бєсова

Стасюк С. А.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 983-1003

Получены точные по порядку оценки наилучшего $m$-членного тригонометрического приближения периодических функций многих переменных (с малой смешанной гладкостью) из классов типа Никольского – Бесова.

Коротке повідомлення (англійською)

Нове застосування квазiмонотонних послiдовностей

Бор Х.

↓ Абстракт

Укр. мат. журн. - 2016. - 68, № 7. - С. 1004-1008

Доведено загальну теорему про узагальненi абсолютнi фактори сумовностi Чезаро для нескiнченних рядiв. Ця теорема також включає ряд нових та вiдомих результатiв.