Симетрії Лі, Q-умовні симетрії та точні розв'язки системи нелінійних рівнянь дифузії-конвекції
Анотація
Наведено вичерпний опис симетрій Лі нелінійної системи двох рівнянь дифузії-конвекції типу двох зачеплених рівнянь Бюргерса, яка містить дві довільні функції. Знайдено нелінійну систему дифузії-конвекції з унікальними симетрійними властивостями, яка одночасно інваріантна відносно узагальненої алгебри Ґалілея та відносно операторів Q-умовної симетрії з кубічними неліпійностями відносно залежних змінних. Для систем еволюційних рівнянь такі оператори знайдено вперше. Для знайденої системи побудовано систему ліївських та неліївських анзаців; також отримано точні розв'язки, які можна застосувати для розв'язання відповідних крайових задач.Завантаження
Опубліковано
25.10.2003
Номер
Розділ
Статті
Як цитувати
Сєров, М. І., and Р. М. Черніга. “Симетрії Лі, Q-умовні симетрії та точні розв’язки системи нелінійних рівнянь дифузії-конвекції”. Український математичний журнал, vol. 55, no. 10, Oct. 2003, pp. 1340-55, https://umj.imath.kiev.ua/index.php/umj/article/view/4006.